Kā neatbildēt uz divdomīgiem un provokatīviem jautajumiem

Es nolēmu ņemt vērā dažus padomus ko iesaka Carsten Bredemayera, pazīstama Vācijā kā biznesa konsultants un autors vairākām grāmatām par retoriku par to, kā izvairīties no sarežģītiem jautājumiem un veikli kontrolēt situāciju.

Izvairīšanās no jautājuma. Bieži semināros pārstāvji no konkurējošiem uzņēmumiem var apbērt runātāju ar sarežģītiem jautājumiem, no kuriem daudzi parasti nav saistīti ar tēmu, un tajā pašā laikā pietiekami sarežģīti, lai sniegtu atbildi. Prakse rāda, ka lielākā daļa vidējo statistisko vadītāju zaudē kontroli šādā situācijā, mēģinot atbildēt uz jautājumu. Tas viss rada nepārliecinātibu, neskaidru atbildi, un dažreiz pat izgāšanos.

No tā var izvairīties. Vienkārši atteikties atbildēt uz jautājumu. To var izdarīt dažādos veidos (atcerieties, situāciju, kad jautājums nav tieši saistīts ar tēmu). Vienkāršākais būtu paziņot, ka atbildēsiet uz visiem viņa jautājumiem kuri neattiecās uz tēmu pēc prezentācijas. Pēc tam būtu jāveic strauju skatienu uz skatītājiem un jāuzaicina viņus uzdot citu jautājumu (jau) par tēmu. Cilvēkam nebūs pat laika, lai attaptos.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *